Vishay CRCW0805162RFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 162ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
24,881
Authorized Distributors
5
Resistance
162 Ω
162 Ω
162 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-6ENF1620V
Res Thick Film 0805 162 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07162RL
RC Series 0805 0.125 W 162 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0805 162 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF1500V
Res Thick Film 0805 150 Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 165 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES THICK FILM 162 OHM 1/8W 1% 0805 SMD
RESISTOR, THICK FILM, 162 OHM, 125mW, 1%, FULL REEL
CRCW0805 162 1% 100 RT1