Vishay CRCW0805140RFKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 140ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.80%
Stock
36,937
Resistance
140 Ω
140 Ω
140 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ6ENF1400V
Res Thick Film 0805 140 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07140RL
Res Thick Film 0805 140 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 140 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF1500V
Res Thick Film 0805 150 Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 130 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07150RL
Res Thick Film 0805 150 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
RES SMD 140 OHM 1% 1/8W 0805
140¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm
CRCW0805 140 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Series:CRCW; Resistance:140ohm; Resistance Tolerance:+/-1%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:150VDC; Temperature Coefficient:+/-100 ppm; Package/Case:0805; Leaded Process Compatible:No RoHS Compliant: No