Vishay CRCW0805124RFKTA
Res Thick Film 0805 124 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C SMD Paper T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
3 个月趋势:
-28.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
Stock
44,133
Authorized Distributors
6
Resistance
124 Ω
124 Ω
124 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF1240V
Res Thick Film 0805 124 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07124RL
Res Thick Film 0805 124 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 124 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF1200V
Res Thick Film 0805 120 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 130 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-07120RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 120Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 124ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 124Ohms 0.125W 1/8W
RESISTOR, THICK FILM, 124 OHM, 125mW, 1%, FULL REEL