Vishay CRCW080510M0FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 10000000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Arrow Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.70%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
98,302
Authorized Distributors
6
Resistance
10 MΩ
10 MΩ
10 MΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-0710ML
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 10MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 10M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 10000000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res General Purpose Thick Film 0805 10M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 9.09MOhm 0.125W 1/8W
Res Thick Film 0805 9.76M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
描述
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 10MOhms 0.125W 1/8W
10M¦¸ ¡À1% 125mW ¡À100ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm
Resistance:10Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw Series; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: No |Vishay CRCW080510M0FKTA.