Vishay CRCW080510M0FKEB
Res Thick Film 0805 10M Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
Resistance
10 MΩ
10 MΩ
10 MΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-30
LTD Date2024-04-30
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-0710ML
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 10MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 10000000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res General Purpose Thick Film 0805 10M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0805 9.76M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 9100000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 CRCW Series, 9.31 Mohm, 125 mW, - 1%, 150 V
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 10000000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 10M, 1%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Available until stocks are exhausted Alternative available
10 Mohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive Aec-Q200 Thick Film Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW080510M0FKEB