Vishay CRCW080510K7FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 10700ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.05%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
32,959
Authorized Distributors
4
Resistance
10.7 kΩ
10.7 kΩ
10.7 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ6ENF1072V
Res Thick Film 0805 10.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0710K7L
Res Thick Film 0805 10.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 10.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ6ENF1102V
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 10.2K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0710KL
Res General Purpose Thick Film 0805 10k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
RES THICK FILM 10.7K OHM 1/8W +/-1% 0805 SMD
CRCW 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 10.7kOhms 0.125W 1/8W
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:125mW; Resistance:10.7kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:150V ;RoHS Compliant: No