Vishay CRCW080510K0FKEAC
Res Thick Film 0805 10K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
LCSC
Datasheet5 页8 年前
IHS
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.93%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
3D下载
Ultra Librarian
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0805FR-0710KL
Res General Purpose Thick Film 0805 10k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
TE Connectivity1623097-1
Res Thick Film 0805 10K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/C Molded SMD
Yageo GroupAC0805FR-0710KL
Res Thick Film 0805 10K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-1310KL
Resistor Thick Film 0805 10K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C SMD Punched Paper Tape and Reel
TE Connectivity / AMP1623097-3
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 10000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
描述
CRCW Series 0805 10 kOhm 0.125 W ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 10000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 10K, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805; Resistance:10kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 ^2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage