Vishay CRCW080510K0DHEAP
Res Thick Film 0805 10K Ohm 0.5% 0.125W(1/8W) ±50ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页3 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
+10.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
Stock
85,810
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRE0805DR-0710KL
RESISTOR, 0805, 10K, 0,5%
Yageo GroupRT0805DRE0710KL
125mW Thin Film Resistor ±50ppm/℃ ±0.5% 10kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ6RBD1102V
Res Thick Film 0805 11K Ohm 0.5% 1/10W ±50ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ6RBD9101V
Res Thick Film 0805 9.1K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA6AED103V
125mW Thin Film Resistor 100V ±0.5% ±25ppm/℃ 10kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0805DRD0710KL
125mW Thin Film Resistor 150V ±0.5% ±25ppm/℃ 10kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
D12/CRCW0805-P 50 10K 0.5% ET1 e3
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 10000ohm, 150V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CRCW-P 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 10kOhm 卤50ppm/C
10K¦¸ ¡À0.5% 125mW ¡À50ppm/¡æ 0805 2mm*1.25mm*500¦Ìm