Vishay CRCW06038K45FKEB
Res Thick Film 0603 8.45K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.79%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
97,102
Authorized Distributors
1
Resistance
8.45 kΩ
8.45 kΩ
8.45 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2024-01-30
LTD Date2024-04-30
相关零件
Yageo GroupAC0603FR-078K45L
Res Thick Film 0603 8.45K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-078K2L
Res Thick Film 0603 8.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-079K09L
Res Thick Film 0603 9.09K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
TE ConnectivityCRG0603F8K2
Res Thick Film 0603 9.1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 8.45kOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 8450ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
8.45K¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*850¦Ìm*500¦Ìm