Vishay CRCW06036R80FKEBC
Res Thick Film 0603 6.8 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.76%
Authorized Distributors
6
Resistance
6.8 Ω
6.8 Ω
6.8 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 6.8ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
D11/CRCW0603-C 100 6R8 1% ET5 E3
6.8¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 550¦Ìm