Vishay CRCW060368K0FKEAC
Res Thick Film 0603 68K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.58%
Authorized Distributors
6
Resistance
68 kΩ
68 kΩ
68 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
CRCW-C 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 68kOhms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 68000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603