Vishay CRCW06034R87FKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 4.87ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Upverter
TME
X-ON
库存历史记录
3 个月趋势:
-18.20%
符号封装
SnapEDA
Stock
5,000
Authorized Distributors
6
Resistance
4.87 Ω
4.87 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 4.7 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 4.99 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 5.23 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-074R87L
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±200ppm/℃ 4.87Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm 0.1W 1/10W 4.87Ohm ±100ppm/C
RES SMD 4.87 OHM 1% 1/10W 0603
D11/CRCW0603 100 4R87 1% ET1 e3
4.87¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*850¦Ìm*500¦Ìm