Vishay CRCW06034R75FKEA
Res Thick Film 0603 4.75 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Future Electronics
TME
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+32.58%
符号封装
SnapEDA
Stock
32,805
Authorized Distributors
6
Resistance
4.75 Ω
4.75 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Res Thick Film 0603 4.75 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 4.3 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 5.11 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-074R75L
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±200ppm/℃ 4.75Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 4.75Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 4.75ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
CRCW Series 0603 125 mW 4.75 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 4.75Ohm 0.1W 1/10W
THICK FILM RESISTOR, 4.75 OHM, 100mW, ±1%