Vishay CRCW06034R70JNEB
SMD Chip Resistor, 4.7 Ohm, ± 5%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
Stock
40,416
Authorized Distributors
0
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
4.7 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-01-30
LTD Date2024-04-30
相关零件
Res Thick Film 0603 4.7 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-074R7L
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0603JR-074R7L
Res Thick Film 0603 4.7 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603JR-134R7L
Res Thick Film 0603 4.7 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 4.3 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4.7ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.1W 1/10W 4.7Ohm ±200ppm/C
D11/CRCW0603 200 4R7 5% ET5 e3
Thick Film Resistors 1/10watt 4.7ohms 5%