Vishay CRCW06034K70JNEAC
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
LCSC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.39%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
3D下载
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603JR-074K7L
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-074K7L
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-134K7L
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 4.7K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 4.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res, 4K7, 5%, 0.1W, 0603, Thick Film Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW06034K70JNEAC
CRCW Series 0603 4.7 kOhm ±5% 0.1 W ±200 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4700ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603