Vishay CRCW06034K64FKEAC
Res Thick Film 0603 4.64K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.01%
Resistance
4.64 kΩ
4.64 kΩ
4.64 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 4.75K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 4.7K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0805JR-074K7L
Res Thick Film 0805 4.7K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 4.3K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 4.99kΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4640ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
4.64K¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm