Vishay CRCW0603499RFKEA
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 499Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Future Electronics
Newark
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.48%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
Resistance
499 Ω
499 Ω
499 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-07499RL
Res Thick Film 0603 499 Ohm 1% 1/10W Ý100ppm/ÝC SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0603FR-07499RL
Res Thick Film 0603 499 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 499 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-13499RL
Res Thick Film 0603 499 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ3EKF4990V
Res Thick Film 0603 499 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 510 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 499ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors – SMD; VISHAY; CRCW0603499RFKEA; 499 Ohm; 0603; 1 %; Thick Film
RES SMD 499 OHM 1% 1/10W 0603 / 499 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW Series 0603 125 mW 499 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 499Ohm 0.1W 1/10W
RESISTOR, THICK FILM, 499 OHMS, 0.1 W, 1%, SMT, TCR 37 PPM/DEGC, TAPE AND REEL
Res, 499R, 1W, 75V, Thick Film, 0603; Resistance:499Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V |Vishay CRCW0603499RFKEA.
RES, 499R, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 499ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Reel Quantity: 5000; Resistor Mounting: Surface Mount Device