Vishay CRCW060345K3FKTA
Res Thick Film 0603 45.3K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
X-ON
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.15%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
73,809
Authorized Distributors
6
Resistance
45.3 kΩ
45.3 kΩ
45.3 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ3EKF4532V
Res Thick Film 0603 45.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-0745K3L
Res Thick Film 0603 45.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 45.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-0745K3L
PanasonicERJ-3EKF4702V
Res Thick Film 0603 47K Ohm 1% 0.1W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 42.2K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 45300ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Thick Film Resistors 1/10watt 45.3Kohms 1%
45.3K¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*850¦Ìm*500¦Ìm
Resistance:45.3Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: No |Vishay CRCW060345K3FKTA.