Vishay CRCW06033M40FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 3400000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
数据表和文档
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
Stock
5,000
Authorized Distributors
2
Resistance
3.4 MΩ
3.4 MΩ
3.4 MΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-073M4L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 3.4MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-073M3L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 3.3MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 3.3M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-073M3L
Res Thick Film 0603 3.3M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 3.32M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 3.57M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 3.4M OHM 1% 1/10W 0603
Crcw0603 3.4M 1% 100 Rt1 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW06033M40FKTA
CRCW0603 3.4M 1% 100 RT1