Vishay CRCW060335R7FKEB
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 35.7ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Upverter
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
20,000
Resistance
35.7 Ω
35.7 Ω
35.7 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0735R7L
RC Series 0603 0.1 W 35.7 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0603 35.7 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-0735R7L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 35.7Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-0733RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 33Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 39 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
D11/CRCW0603 100 35R7 1% ET5 e3
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/10W 0603
Thick Film Resistors - SMD 1/10watt 35.7ohms 1%