Vishay CRCW06032R20FKEAC
Res Thick Film 0603 2.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.02%
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 Ω
2.2 Ω
2.2 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-072R2L
Res General Purpose Thick Film 0603 2.2 Ohm 1% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 2.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupAC0603FR-072R2L
Res Thick Film 0603 2.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 2.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3RQF2R2V
Res Thick Film 0603 2.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
描述
CRCW0603 Series 2.2 Ohm ±1 % 0.1 W ±100ppm/°C Thick Film Chip Resistor
CRCW-C 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor 卤1% 卤100ppm/C 2.2Ohms 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2.2ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 2R2, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM ROHS COMPLIANT: YES