Vishay CRCW06032R00FNEA
CRCW Series 0603 125 mW 2 Ohm ±1 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet8 页10 年前
Datasheet8 页13 年前
element14 APAC
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+7.24%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Authorized Distributors
6
Resistance
2 Ω
2 Ω
2 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupAC0603FR-072RL
Res Thick Film 0603 2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-072RL
Res Thick Film 0603 2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-072R2L
Res General Purpose Thick Film 0603 2.2 Ohm 1% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
RES THICK FILM 1.8 OHM 1/10W +/-1% 0603 SMD
PanasonicERJ3RQF2R2V
Res Thick Film 0603 2.2 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3RQF1R8V
Res Thick Film 0603 1.8 Ohm 1% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 2Ohm 0.1W 1/10W
THICK FILM RESISTOR CHIP, 2 OHM 100mW, 1%
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 2ohm, 75V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RESISTOR;THICK FILM;2 OHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
RES 2.00 OHM 1/10W 1% 0603 SMD
Resistance:2Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW06032R00FNEA.