Vishay CRCW06032M94FKTA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2940000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页9 年前
IHS
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Stock
5,000
Authorized Distributors
3
Resistance
2.94 MΩ
2.94 MΩ
2.94 MΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-072M94L
Res Thick Film 0603 2.94M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-072M7L
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0603 2.7MOhm 1% Paper T/R
Res Thick Film 0603 3M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 3010000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 3.16M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-073ML
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 3MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
RES SMD 2.94M OHM 1% 1/10W 0603
CRCW0603 2.94M 1% 100 RT1
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:100mW; Resistance:2.94Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:75V ;RoHS Compliant: No