Vishay CRCW0603294RFKEA
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 294ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Future Electronics
element14 APAC
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.83%
3D下载
EE Concierge
下载
Ultra Librarian
Resistance
294 Ω
294 Ω
294 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-3EKF2940V
Res Thick Film 0603 294 Ohm 1% 1/10W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0603FR-07294RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 294Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 294 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-07294RL
PanasonicERJ-3EKF2670V
Res Thick Film 0603 267 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
CRCW Series 0603 125 mW 294 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 294Ohm 0.1W 1/10W
RESISTOR;THICK FILM;294 OHMS;0.1 W;1%;SMT;0603;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
RES, 294R, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 294ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device