Vishay CRCW060320K0JNEAC
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 20000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
符号封装
下载
Authorized Distributors
6
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603JR-0720KL
Res Thick Film 0603 20K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-0720KL
Res Thick Film 0603 20K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 20K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 20K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603JR-1320KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 20000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3GEYJ203V
Res Thick Film 0603 20K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
D11/CRCW0603-C 200 20K 5% ET1 e3
RES 20K OHM 5% 1/10W 0603
20K¦¸ ¡À5% 100mW ¡À200ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm