Vishay CRCW06031K07FKEB
Res Thick Film 0603 1.07K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Resistance
1.07 kΩ
1.07 kΩ
1.07 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-071K07L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 1.07kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0603 1.07k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-071KL
Res Thick Film 0603 1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R / RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603
Yageo GroupRC0603FR-071K1L
Res General Purpose Thick Film 0603 1.1k Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Resistor Thick Film 0603 1K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C SMD Punched Paper Tape and Reel
描述
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.07kOhm 0.1W 1/10W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1070ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
D11/CRCW0603 100 1K07 1% ET5 e3
1.07K¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*850¦Ìm*500¦Ìm