Vishay CRCW060316K2FKEAC
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 16200ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页8 年前
3 个月趋势:
-1.35%
Resistance
16.2 kΩ
16.2 kΩ
16.2 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0716K2L
Res Thick Film 0603 16.2K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-0717K4L
Res Thick Film 0603 17.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 15.8K Ohm 1% 1/16W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 16K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063 W, 5 %, 200 Ppm, 15000 Ohm, Surface Mount, 0402
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 16000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
描述
THICK FILM RECTANGULAR COMMODITY CHIP RESISTOR
D11/CRCW0603-C 100 16K2 1% ET1 e3
RES 16.2K OHM 1% 1/10W 0603