Vishay CRCW060310K7FKEB
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 10.7kOhm 0.1W 1/10W
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Upverter
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
10.7 kΩ
10.7 kΩ
10.7 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRC0603FR-0710K7L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 10.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 10.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-1310K7L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 10700ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ3EKF1072V
Res Thick Film 0603 10.7K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3EKF1002V
Res Thick Film 0603 10K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 11.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
OBSOLETE D11/CRCW0603 100 10K7 1% ET5 E3
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/10W 0603
10.7K¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*850¦Ìm*500¦Ìm