Vishay CRCW0603100KFKEAC
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 100kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
Upverter
Datasheet5 页8 年前
3 个月趋势:
+1.79%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0805 100K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0201 100K Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 100K Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
描述
Res Thick Film 0603 100K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RES 100K OHM 1% 1/10W 0603 / 100 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
Res, 100K, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603 Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0603100KFKEAC
CRCW Series 0603 100 kOhm ±1% 0.1 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 100000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603