Vishay CRCW040260K4FKTD
SMD Chip Resistor, 62.5 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
element14 APAC
Future Electronics
Newark
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.47%
3D下载
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
60.4 kΩ
60.4 kΩ
60.4 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0760K4L
Res Thick Film 0402 60.4K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 60.4K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0402FR-0760K4L
Res Thick Film 0402 60.4K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 56200ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-0756KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 59kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 60400ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Thick Film Chip Resistor; Product Range:VISHAY - CRCW Series; Temperature Coeffi
CRCW Series 0402 0.063 W 60.4 kOhm ±1% ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/16W 0402