Vishay CRCW0402536RFKED
Res Thick Film 0402 536 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Newark
element14 APAC
3 个月趋势:
-49.71%
Resistance
536 Ω
536 Ω
536 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07536RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 536Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 536 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Surface Mount Chip Resistor, Ceramic, Mcmr Series, 536 Ohm, 62.5 Mw, 1%, 50 V, 0402 [1005 Metric] Rohs Compliant: Yes
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 499Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07510RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-07510RL; 510 Ohm; 0402; 1 %; Thick Film
Res Thick Film 0402 499 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 536ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 536Ohm 0.063W 1/16W
CRCW Series 0402 0.063 W 536 kOhm ±1% ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Res, Thick Film, 536R, 1%, 0.063W, 0402; Resistance:536Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402536RFKED.
RES, 536R, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 536ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device