Vishay CRCW040252R3FKED
Res Thick Film 0402 52.3 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.76%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Resistance
52.3 Ω
52.3 Ω
52.3 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0752R3L
RC Series 0402 0.063 W 52.3 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 52.3 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Surface Mount Thick Film Resistor, Mcmr Series, 52.3 Ohm, 62.5 Mw, - 1%, 50 V Rohs Compliant: Yes
Yageo GroupRC0402FR-0749R9L
SMD Chip Resistor, 49.9 Ohm, ± 1%, 63 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, General Purpose
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 49.9Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 47.5ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 52.3ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Resistor Thick Film 0402 52.3 Ohm 1% 1/16W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
CRCW Series 0402 100 mW 52.3 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Surface Mount Thick Film Resistor, AEC-Q200 CRCW Series, 52.3 ohm, 63 mW, - 1%, 50 V RoHS Compliant: Yes
RESISTOR;THICK FILM;52.3 OHMS;0.063 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 52.3Ohm ±100ppm/C
RES, 52R3, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 52.3ohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device