Vishay CRCW040252K3FKED
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 52300ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Newark
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.85%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Resistance
52.3 kΩ
52.3 kΩ
52.3 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-0752K3L
Res Thick Film 0402 52.3K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402FR-0752K3L
Res Thick Film 0402 52.3K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 52.3K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 49.9K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-0756KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 56kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 48700ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
描述
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 52.3kOhm 0.063W 1/16W
RESISTOR;THICK FILM;52.3 KILOHMS;0.063 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC;CUT TAPE
CRCW Series 0402 100 mW 52.3 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0402 52.3K Ohm 1% 1/16W
Resistance:52.3Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW040252K3FKED.
RES, 52K3, 1%, 0.063W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 52.3kohm; Product Range: CRCW e3 Series; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 63mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/K; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device