Vishay CRCW040224K0JNED
Res Thick Film 0402 24K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
X-ON
Newark
Future Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.79%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Authorized Distributors
6
Resistance
24 kΩ
24 kΩ
24 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 24K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 24000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
TE ConnectivityCRG0402J22K
Res General Purpose Thick Film 0402 22k Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded
Res Thick Film 0402 22K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-0724KL
Res Thick Film 0402 24K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 22kOhm 0.063W 1/16W
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 24000ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 24kOhm ±200ppm/C
CRCW Series 0402 100 mW 24 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor