Vishay CRCW0402221RFKTD
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 221ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+31.43%
Authorized Distributors
6
Resistance
221 Ω
221 Ω
221 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC0402FR-07221RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 221Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 221 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res General Purpose Thick Film 0402 221 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 221ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-07240RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 240Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F240R
Res Thick Film 0402 240 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C SMD T/R
描述
CRCW Series 0402 221 Ohm ±1% 0.063 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, 221 OHM, 63mW, 1%
Res Chip 0402 1/16W 1% 220 Ohm
0402 (1005Metric) 0402 CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 221Ohms ±100ppm/C