Vishay CRCW040218K0JNED
Res Thick Film 0402 18K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Future Electronics
Garrett
库存历史记录
3 个月趋势:
-4.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
18 kΩ
18 kΩ
18 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 18K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 18K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2GEJ183X
Res Thick Film 0402 18K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 18000ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402JR-0718KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 18kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0402 18k Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 18000ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
CRCW FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor 卤5% 卤200ppm/C 18kOhm 0.063W 1/16W
CRCW Series 0402 0.063 W 18 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor