Vishay CRCW0402100KFKEDHP
Res Thick Film 0402 100K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet10 页8 年前
Datasheet10 页9 年前
Datasheet10 页7 年前
Datasheet6 页16 年前
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 kΩ
100 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
200 mW
200 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicERJ-2RKF1003X
Res Thick Film 0402 100K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ2RKF9092X
Res Thick Film 0402 90.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 93.1K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
描述
200mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 100kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 0402 0.2 W 100 kOhm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RES HP THKFLM 0402 100K OHM 1% 1/8W 100PPM/ C SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 100000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RESISTOR;THICK FILM;100 KILOHMS;0.125 W;1%;SMT;0402;TCR 37 PPM/DEGC
RES SMD 100K OHM 1% 1/5W 0402 / 100 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.2W 1/5W 100kOhm ±100ppm/C
Res, Aec-Q200, 100K, 1%, 0.2W, 0402; Resistance:100Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Pulse Proof, High Power Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW0402100KFKEDHP.
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 100 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1 / Voltage Rating - DC V = 50 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.3 / Body Width mm = 0.5 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0402