Vishay CRCW020127K0JNEE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 27000ohm, 30V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
数据表和文档
符号封装
SnapEDA
备用零件
Price @ 1000
Stock
50,000
Authorized Distributors
1
Resistance
27 kΩ
27 kΩ
Case/Package
0201
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
描述
RES SMD 27K OHM 5% 1/20W 0201
CRCW0201 200 27K 5% EF4 e3