Vishay CPF315R000FKE14
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 15ohm, 500V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+48.38%
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,700
Authorized Distributors
6
Resistance
15 Ω
15 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Metal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
3 W
3 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 15ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FTE52-15R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 15ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR50SFTE52-15R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 15ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR50SFTE52-16R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 16ohm, 300V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879687-8
Fixed Resistor, Thin Film, 0.5W, 15ohm, 350V, 0.1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 15 Ohm 1% 3W ±100ppm/C Conformal Coated AXL Bulk
RESISTOR;METAL FILM;RES 15 OHMS;PWR-RTG 3 W;TOL 1%;AXIAL;BULK
METAL FILM RESISTOR, 15 OHM, 3W, 1%; Resistance: 15ohm; Product Range: CPF Series; Power Rating: 3W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rating: 500V; Resistor Technol 41K8886
Metal Film Resistor; Power Rating:3W; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CPF; Operating Temperature Range:-65°C to +230°C; Resistor Element Material:Metal Film; Voltage Rating:500VDC ;RoHS Compliant: Yes