Vishay CPF24R7000FKE14
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 4.7ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.53%
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,630
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Metal
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 5.1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 4.99ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 5 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Conformal Coated AXL Bulk
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4.75ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 4.99ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
KOA SpeerMF1/4DC4R75F
Metal through hole resistor 1% 100ppm/C 4.75Ohm 250mW
描述
RESISTOR, METAL FILM, RES 4.7 OHMS, PWR-RTG 2 W, TOL 1%, AXIAL, BULK
Res Metal Film 4.7 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Conformal Coated AXL Bulk
RESISTOR METAL FILM, 4.7OHM, 2W, 1%; Res; RESISTOR METAL FILM, 4.7OHM, 2W, 1%; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded