Vishay CPF247R000JKB14
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页6 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.24%
备用零件
Price @ 1000
Stock
5,709
Authorized Distributors
4
Resistance
47 Ω
47 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Conformal
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
2 W
2 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 47ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 47ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J47RTB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT47R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Resistor,metal Film,47Ohms,350Wv,5+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc |Vishay CPF247R000JKB14
CPF Series Ø 3.68 x 8.74 mm 2 W 47 Ohm ±5 % ±100 ppm/°C Metal Film Resistor
Conformal through hole resistor 5% 100ppm/C 47Ohm 2W