Vishay CPF1100R00JKEE6
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
-23.27%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
24,268
Authorized Distributors
4
Resistance
100 Ω
100 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2012-05-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
RESISTOR;METAL FILM;RES 100 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;AXIAL;CUT TAPE
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 100ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR01J100RTB
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-100R
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsASRM1JA100R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 100ohm, 4000V, 5% +/-Tol, -1800,0ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 100 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Axial FIXED RESISTOR CPF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 100Ohm ±100ppm/C ±5%
RESISTOR METAL FILM 1W 100 OHM
100¦¸ ¡À5% 1W ¡À100ppm/¡æ 6.1mm