Vishay CMF6510R000FKEB
Fixed Resistor, Metal Film, 1.5W, 10ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.20%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,712
Authorized Distributors
4
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1.5 W
1.5 W
1.5 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-10R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-10R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 10ohm, 350V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Through Hole Metal Film Resistor, Cmf Series, 10 Ohm, 1 W, - 1%, 500 V, Axial Leaded |Vishay CMF6510R000FKEB
RES METAL FILM 10 OHM 3/4W +/-1% AXIAL
RES, 10R, 1%, 1W, AXIAL, METAL FILM; Resistance: 10ohm; Product Range: CMF Series; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Metal Film; Te