Vishay CMF6010K000FKEK
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页11 年前
Datasheet5 页20 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,283
Authorized Distributors
2
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10000ohm, 250V, 1% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1.5W, 10000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.75W, 10000ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNMF14FAD10K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 10000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 10000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial Axial CMF 0.145Diax0.344L 3.68mmx8.74mm 1W 10kOhms ±100ppm/C
RESISTOR METAL FILM, 10KOHM, 1W, 1%
RES 10.0K OHM 1W 1% AXIAL
CMF-60 10K 1% T-1 EK e3
4.53K OHM 1% 50PPM 1/2W