Vishay CMF55806K00FHBF
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 806000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,704
Authorized Distributors
1
Resistance
806 kΩ
806 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RES 825K OHM 0.6W 1% AXIAL / 825 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 750kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 768000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor,metal Film,806Kohms,200Wv,1+/-% Tol,-50,50Ppm-Tc |Vishay RN55C8063FB14
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 845000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Thin Film, 0.6W, 866000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 806kOhms ±50ppm/C
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF-55 806K 1% T-2 B14
806K¦¸ ¡À1% 500mW ¡À50ppm/¡æ 6.1mm*2.29mm