Vishay CMF556K0400FKEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 6040ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Future Electronics
Authorized Distributors
2
Resistance
6.04 kΩ
6.04 kΩ
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsRNF18FTD6K04
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 6040ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 6040ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1622767-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.75W, 5600ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 6490ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 6.04K Ohm 1% 1/2W 100ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Bulk
RES 6.04K OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF-55 6.04K 1% T-1 EK e3