Vishay CMF555R0000FKEA
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 5ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页9 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.95%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 5ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 5ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
CMF Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 5Ohms 1W
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 5ohm, 3.873V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
RES 5 OHM 1W 1% AXIAL
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 5.1Ohms ±100ppm/C
描述
Axial FIXED RESISTOR CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 5Ohm ±100ppm/C
RES 5 OHM 1/2W 1% AXIAL
CMF-55 5 1% T-1 EA e3
5¦¸ ¡À1% 500mW ¡À100ppm/¡æ 6.1mm