Vishay CMF5551R100DHEA
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 51.1ohm, 350V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,897
Authorized Distributors
4
Resistance
51.1 Ω
51.1 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP3-1879645-5
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 51.1ohm, 350V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 49.9ohm, 250V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 51.1ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 51.1Ohm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 51.1ohm, 300V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 46.4ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Metal Film 51.1 Ohm 0.5% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Epoxy AXL T/R
RES 51.1 OHM 1/2W .5% AXIAL
CMF-55 51.1 .5% T-2 EA e3