Vishay CMF5524K900FHEB
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 24900ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet5 页5 年前
Datasheet5 页12 年前
element14 APAC
New Yorker Electronics
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.31%
备用零件
Price @ 1000
Stock
75,568
Authorized Distributors
6
Resistance
24.9 kΩ
24.9 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Conformal
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 24.9kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Thin Film, 0.4W, 24900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 27kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 27000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR;METAL FILM;RES 24.9 KILOHMS;PWR-RTG 0.125 W;TOL 1%;AXIAL;TAPE & REEL
Res Metal Film 24.9K Ohm 1% 1/2W ±50ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Avnet Japan
Res Metal Film 24.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±50ppm/C Epoxy AXL T/R
Axial Axial CMF 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.5W 1/2W 24.9kOhms ±50ppm/C
RESISTOR, METAL FILM, 24.9 KOHM, 500 MW, ± 1%; Resistance:24.9kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes