Vishay CMF55221K00FKEK
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 221000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.17%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,605
Authorized Distributors
3
Resistance
221 kΩ
221 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Metal Film
Metal Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2008-11-18
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 221000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
MRS25 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±50ppm/C 221kOhm 0.6W
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 221000ohm, 300V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF12FTD221K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 210000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CMF Axial Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 221kOhms 0.5W 1/2W
Resistor,metal Film,221Kohms,250Wv,1+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc |Vishay CMF55221K00FKEK
Res Metal Film 221K Ohm 1% 1/2W 100ppm/C Conformal AXL Thru-Hole Bulk